Намирате се в: Начало Новини Заместник областният управител връчи наградите на победителите от XII областно състезание "Млад огнеборец" 2016

IMG 0642Младите огнеборци от отборa на XIII СОУ „Св. Св. Кирил и Методий”–Перник, спечелиха XVII-тото областно състезание „Млад огнеборец” 2016, проведено днес на стадион “Миньор”.

В надпреварата премериха сили отборите на 4 училища от област Перник- представители на общините Брезник, Перник, Радомир и Трън. Учениците се състезаваха в традиционните дисциплини “Бойно разгръщане на състезателна пътека” и “400 метра щафетно бягане с препятствия”.Целта е да се провери подготовката на състезателите за бързина, ловкост, познаване на съответните уреди и съоръжения и работа с тях. Ученическото състезание се организира от Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” – Перник. За призьорите в състезанието бяха осигурени медали и купи от Областна администрация Перник.

Заместник областният управител Валентин Димитров връчи наградите на отбора на XIIIСОУ „Св. Св. Кирил и Методий”–Перник, който се класира на първо място с 1019 точки. Първенците ще представляват област Перник в ХVІІ-те републикански състезания на младежките противопожарни отряди “Млад огнеборец” през месец юни в курортен комплекс "Слънчев бряг". Отборът на СОУ „Васил Левски” от град Брезник, зае второто място в оспорваната надпревара с 888 точки. Третото място в състезанието спечелиха младите огнеборци от ОУ „Христо Смирненски” от град Радомир с 874 точки. Поощрителни награди получиха и класиралите се на четвърто място СОУ „Гео Милев” град Трън с 843 точки.